אם החלטת שאתה רוצה ללמוד אך לא לגמרי מתאים לך לעשות את זה במסגרת של תואר ראשון באוניברסיטה או במכללה, אפשר להבין אותך. יש כמה בעיות עם תארים ראשונים, כמו העובדה שהם מאוד יקרים וגם לוקחים הרבה זמן, ולכן לא פעם אנשים חושבים על האופציה של קורס מקצועי. כדאי לדעת שאכן קורס מקצועי יכול הרבה פעמים לפתור את הבעיה, כי מצד אחד הוא מעניק לך תעודת סיום אך מצד שני אתה לא צריך לבלות שנים על ספסל הלימודים. אם החוש הטכני שלך מפותח ואם אתה מחפש מקצועי שיש בו ביקוש רב במדינה חמה כמו ישראל, הרי שקורס התקנת מזגנים זו יכולה להיות בחירה נהדרת. בקורס כזה אומנם נראה כאילו הדבר היחיד שלומדים זה להתקין את כל סוגי המזגנים, אך בפועל זה כלל לא נכון. בפועל חלק מהלימודים כוללים היכרות עם כל מערכות המזגן השונות והחלקים שלו, היכרות עם מזגנים נפוצים ואפילו תיקון של תקלות. לכן אתה יכול להיות בטוח שאחרי קורס כזה תצא עם הרבה ידע רלוונטי ולכן מומלץ לשקול זאת בחיוב.

מה דורש הקורס?

רגע לפני שאתה הולך להירשם בשמחה לקורס מזגנים, כדאי שתדע מהן בדיוק דרישות הקורס, ולא רק מבחינת דרישות הקבלה. אומנם בפועל הרבה פעמים דרישות הקבלה לא מוגזמות ואפשר לעמוד בהן יחסית בקלות, אך מבחינת דרישות הלימודים עצמן לא תמיד זה קל. ראשית, לרוב מדובר על מפגש או שניים בשבוע, ושנית, בדרך כלל צריך גם ללמוד בבית עוד דברים, לעבור מספר בחינות מעשיות וכדומה. לכן כדאי לך לבחון עם עצמך האם אתה אכן נמצא בשלב שבו אתה יכול ללמוד, שכן המטרה היא לא רק להירשם לקורס ולקבל את תעודת הסיום אלא גם ללמוד ברצינות כדי להיות איש מקצוע מוביל בסופו של דבר.

האם בכל המקומות המחירים זהים?

רוב האנשים שרוצים לעשות קורסים מקצועיים בתחום המזגנים אומנם רוצים לשפר עמדות, לפתוח לעצמם עוד דלתות או להסב מקצוע, אך מי מאיתנו באמת יהיה מוכן להוציא על כך הון עתק? זה נכון שלימודים הם השקעה בעתיד שלנו, אך בסופו של דבר לכל אחד מאיתנו יש גם אילוצים אחרים שהוא חייב לקחת בחשבון. בכל בית ספר שבו מתקיימים קורסים בתחום הזה תוכל לראות מחירים שונים, כך שאם תהית האם עליך לבצע גם השוואת מחירים בוודאי שהתשובה חיובית. לא כדאי להירשם לקורס הראשון שאתה רואה כי בסופו של דבר גם למחיר יכולה להיות השפעה על ההחלטה שלך איפה כדאי ללמוד. הלימודים בתחום הזה מבטיחים עתיד טוב מבחינה תעסוקתית כי ישראל היא מדינה שניתן למצוא בה מזגן כמעט בכל חדר, כך שתמיד יהיו לקוחות שיזדקקו לשירותיך.

 

תגיות: